Бюджет участі в місті Житомирі
07.04.2017

Розпочато прийом проектів бюджету участі

За 5 днів від початку прийому проектів бюджету участі до міської ради подали вже 5 проектів.

5 квітня в прес-центрі Житомирської міської ради відбулась прес-конференція щодо старту прийому проектних пропозицій бюджету участі та проекту «Партисипативна демократія та обґрунтовані рішення на місцевому рівні в Україні».

На початку прес-конференції голова Координаціїнойної ради Сергій Намєснік наголосив на особливостях цьогорічного бюджету участі.

«Особливості цьогорічного прийому проектних пропозицій заключається в тому, що в 2017 році прийом пропозицій відбувається в електронному вигляді,  а також в цьому році в нас буде електронне голосування і завдяки співпраці з Богунською та Корольовською радами ми створили додаткові пункти голосування» ,- повідомив Сергій Намєснік голова Координаційної ради

Бюджет участі – інструмент прямої демократії, за допомогою якого мешканці міста залучаються до розподілу частини міського бюджету. Свої ідеї мешканці міста оформлюють у проектні пропозиції та передають на розгляд до Житомирської міської ради. Після внесення коригувань виконавчими органами, узгоджень та консультацій з авторами та мешканцями проекти виносяться на голосування.

«В першу чергу хочу наголосити на тому, що бюджет участі це лише один вид інструментів розвитку партисипативної демократії. Насправді партисипація означає участь мешканців у житті міста, якщо в 2015 році лише 4 міста України почали застосовувати партисипативні учасницькі практики в бюджеті,то в 2016 році таких міст стало набагато більше. Наше місто війшло в перелік тих,яке одним із перших впровадило бюджет участі. Процес бюджету участі стартував дуже вдало. Розвиваючи інструменти участі громади у прийняті рішень на місцевому рівні, Житомир підписав Меморандум з представниками 10 інших міст України про участь у проекті «Партисипативна демократія та обґрунтовані рішення на місцевому рівні в Україні». Даний проект реалізується Асоціацією міст України, Норвезькою асоціацією місцевих і регіональних влад (КС), Норвезьким інститутом міських і регіональних досліджень (НІБР) та фінансується МЗС Норвегії. В робочій групі з підвищення ефективності в сфері фінансів працюють представники міст Вінниця, Івано-Франківськ, Рівне, Херсон, Чернівці, Житомир, Тернопіль, Черкаси, Чернігів.

З 1 квітня вже подано 5 проектних пропозицій. Наразі проекти вивчають фахівці виконавчих органів міськради. Зареєструвати проекти можна в міських бібліотеках, де бібліотекарі допоможуть громадянам заповнювати бланки проектних пропозицій в електронному вигляді.